Oblékli jsme vegetalismus.cz do nového kabátu. Ať se Vám příjemně nkupuje:)
Kód: RE-OS-0050

Bazalka posvátná Ocimum Sanctum

73 Kč
Skladem
Varianta:
Kategorie: Relaxanty

Bazalka posvátná

(Ocimum sanctum)
Tulsí, Tulasí 

 

Bazalka posvátná - sušený list, nať - doplněk stravy

Bazalka posvátná je jednoletá až víceletá bylina z čeledi hluchavkovitých, dorůstající výšky až jeden metr. Bylina je rozšířena do Arábie, přes Indii, Indonésii až k Polynésii.

Právě v Indii má však zcela mimořádné postavení jako léčivá a rituální rostlina. Nazývá se zde tulsí či tulasí, což v hindštině znamená „nejlepší rostlina“. Bazalka posvátná je zasvěcena Višnovi a Kršnovi, posiluje víru, soucit, jasnost. Stonky tulsi se nosí jako růžence a podporují energii oddanosti. Bazalka čistí auru.

Bazalka je u nás známá nejen v kuchyni, ale především pro své účinky pro udržování či zlepšování stavu mnoha lidských orgánů. Její účinky jsou značně rozsáhlé. 

Souvisí s:  centrální nervový systém, slinivka, trávicí ústrojí - žaludek, žlučník, střeva

 
Pěstování:
Výsev semen lze provádět od jara do léta .Bazalku vyséváme do mírně vlhkého substrátu na pokojové rostliny smíchaného s perlitem (substrát je vhodné vydezinfikovat ohřátím v troubě na teplotu 200°C). Do nádoby dáme vrstvu substrátu, urovnáme a semena nasypeme na povrch. Zakryjeme igelitem a postavíme na světlé místo s teplotou 15-20°C. Substrát udržujeme stále mírně vlhký. Semena klíčí cca. 14 dní. Po naklíčení semen odstraníme igelit a po pár dnech již větší rostlinky rozsadíme.

Sklizeň:
Sklízí se celá nať, suší se ve stínu při teplotě do 30°C.

 

Tradiční způsob přípravy: Jednu čajovou lžičku (asi 2 g) zalijte 150 ml vody o teplotě 95-100˚C a nechte luhovat 3 až 4 minuty podle preferované síly čaje.