Oblékli jsme vegetalismus.cz do nového kabátu. Ať se Vám příjemně nkupuje:)
Kód: ST-CN-0100

Kola lesklá Cola nitida

100 Kč
Skladem
Varianta:
Kategorie: Stimulanty

Kola lesklá - mletý ořech  - doplněk stravy
Cola nitida
Colanut, kolový oříšek, Kolanut, kolovník zašpičatělý, kolový ořech

Kolový ořech je  přibližně 10 m vysoký strom rostoucí v lesních oblastech od Nigerie až po Sierru Leone, kde tvoří podrost deštných pralesů. Konzumují se semena tohoto stromu tzv. kolové ořechy. Někteří vyznavači islámu považují kolové oříšky za posvátné. Kolovník je přírodním zdrojem kofeinu, kterého obsahuje více než káva nebo čaj - až 3%.

Pomáhá především při náročné fyzické i duševní práci. V zemích Evropy a Ameriky je výchozí surovinou pro výrobu různých povzbuzujících tabletek a energy drinků.
V posledních letech se také podává při dietě a pohybové odtučňovací kúře.

Náš kolový oříšek je ve formě jemně mletého prášku.

Souvisí s:  centrální nervový systém, trávicí ústrojí, rozmnožovací orgány

Více informací hledejte zde....., popř. ..........více i zde

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Běžně se užívá 2 - 6 g mletého ořechu (kávová lžička a více), které se rozpustí v nápoji, nejčastěji v kávě. Lze dochutit cukrem nebo medem. Kola se podává dle momentální potřeby při únavě nebo pro aktivaci organismu. Často se přidává také mletá guarana, se kterou se kolový ořech dobře doplňuje.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.