Oblékli jsme vegetalismus.cz do nového kabátu. Ať se Vám příjemně nkupuje:)
Kód: ST-CN-0100

Kola lesklá Cola nitida

100 Kč
Skladem
Varianta:
Kategorie: Stimulanty

KOLOVÝ OŘÍŠEK – MLETÝ PLOD

(COLA NITIDA)

 

Kolovník lesklý (Cola nitida) je africkými válečníky užívaná rostlina, která má podobné účinky jako káva či guarana. Zajímavostí je, že byla jednou z původních ingrediencí světoznámého nápoje Coca-Cola. Kolový oříšek je vyhledáván pro svůj stimulační efekt při nedostatku energie, při depresi nebo úzkosti. 

 

Užívání:

Doporučené denní dávkování se pohybuje kolem 2-6 gramů prášku, který doporučujeme rozmíchat v teplé vodě nebo ohřátím mléku.

Kolový ořech je  přibližně 10 m vysoký strom rostoucí v lesních oblastech od Nigerie až po Sierru Leone, kde tvoří podrost deštných pralesů. Konzumují se semena tohoto stromu tzv. kolové ořechy. Někteří vyznavači islámu považují kolové oříšky za posvátné. Kolovník je přírodním zdrojem kofeinu, kterého obsahuje více než káva nebo čaj - až 3%.

Pomáhá především při náročné fyzické i duševní práci. V zemích Evropy a Ameriky je výchozí surovinou pro výrobu různých povzbuzujících tabletek a energy drinků.
V posledních letech se také podává při dietě a pohybové odtučňovací kúře.

 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Běžně se užívá 2 - 6 g mletého ořechu (kávová lžička a více), které se rozpustí v nápoji, nejčastěji v kávě. Lze dochutit cukrem nebo medem. Kola se podává dle momentální potřeby při únavě nebo pro aktivaci organismu. Často se přidává také mletá guarana, se kterou se kolový ořech dobře doplňuje.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.