Entheogeny

Africký kořen snů


Balení: 3 g
154 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Africký kořen snů - doplněk stravy
Silene capensis
African Dream Root, Ubulawu

Mnoho lidí označuje Africký kořen snů za mocnějšího pomocníka při práci se sny, nežli je Calea zacatechichi. Tato vzácná etnobotanická bylina je šamany Xhosa považována za "ubulavu", jinak řečeno léčivý kořen, který nazývají "undela ziimhlophe", což lze doslovně přeložit jako bílé cesty. Africké kulty, které věří, že zásadní poselství předků jsou jim sdělována ve snech, hledají již stovky let rostlinné pomocníky ve světě snů. Kořen Silene capensis je v Africe považován za jejich "best-know". "

Více informací hledejte zde....., příp. ............více i zde

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Dostatečně účinná je podle některých dávka již okolo 0,25 g. Jako u mnoha bylin je účinek znatelný až po několika dnech (2-4 dny) poté, co se vytvoří v těle její potřebná hladina.
Někteří farmakologové se domnívají, že za snovou aktivitou Silene capensis může být saponin triterpenoid.
Podle informací, které máme, silene někteří úspěšně užívají jemně namletý. Malé množství mletého kořene smísí s půl šálkem vody a pijí ráno na lačný žaludek. Tradičně se mletá silene vařila a pěna byla zachytávána a užívána před spaním.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

Balení 3 g