Semena a rostliny

Ašvagandhá - semena


Balení: 5 bobulí (cca 120 ks semen)
60 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Ašvagandhá - semena - OSIVO
Withania somnifera
Ashwagandhá,witánie snodárná, indický ženšen

Nabízíme vám semínka tradiční ájurvédské rostliny, jejíž kořen se užívá především při fyzické a duševní vyčerpanosti, při stresu, depresích úzkosti a neklidu. Ašvagandhá má pozitivní na některé funkce mozku, jako je zlepšení schopnosti získávání informací a jejich uchování. Příznivě ovlivňuje plodnost, utišuje záněty a snižuje vysoký krevní tlak.....

Ašvagandhu máme také ve formě sušeného sekaného kořene.

Pěstování:
Withania somnifera je až 1,2 m vysoký keř z čeledi lilkovitých. Rostlinu je možné i u nás pěstovat ve volné půdě (nejlépe se jí daří ve skleníku nebo pařeništi) jako jednoletou rostlinu, víceletý charakter má při pěstování v bytě, není mrazuvzdorná. Rostlina s ořezanou nadzemní částí je schopná přežít zimu i v nevytápěném skleníku. Výsev semen do kvalitního pěstebního substrátu (kvalita a dobrá propustnost substrátu je u ašvagandhy velmi důležitá), semena lehce zakrýt 2-3 mm půdy, udržovat substrát mírně vlhký, nejlepší je rosit vlažnou vodou. Semena potřebují ke klíčení teplotu nejméně 22°C. Před vysetím je třeba semínka vydrolit z bobule.
Předpěstované sazenice se od poloviny května mohou vysazovat do volné půdy (ve vzdálenosti min. 50 cm). Rostlina vyžaduje dostatek světla a pravidelnou zálivku. Po příchodu prvních podzimních mrazíků se pak sklízí a suší kořeny.
Rostlina není mrazuvzdorná.

5 bobulí (cca 120 ks semen).

Balení 5 bobulí (cca 120 ks semen)