Pozoruhodné byliny

Bazalka posvátná


Balení: 50 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Bazalka posvátná - sušený list, nať - doplněk stravy
Ocimum sanctum
Tulsí, Tulasí 

Bazalka posvátná je jednoletá až víceletá bylina z čeledi hluchavkovitých dorůstající výšky až jeden metr. Bylina je rozšířena do Arábie, přes Indii, Indonésii až k Polynésii.

Právě v Indii má však zcela mimořádné postavení jako léčivá a rituální rostlina. Nazývá se zde tulsí či tulasí, což v hindštině znamená „nejlepší rostlina“. Bazalka posvátná je zasvěcena Višnovi a Kršnovi, posiluje víru, soucit, jasnost. Stonky tulsi se nosí jako růžence a podporují energii oddanosti. Bazalka čistí auru.

Bazalka je u nás známá nejen v kuchyni, ale především pro své účinky pro udržování či zlepšování stavu mnoha lidských orgánů. Její účinky jsou značně rozsáhlé. 

Souvisí s:  centrální nervový systém, slinivka, trávicí ústrojí - žaludek, žlučník, střeva

Více informací hledejte zde....., příp. ...............zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Jedna čajová lžička (asi 2g) se zalije 150 ml vody o teplotě 95-100˚C a ponechá se luhovat 3 až 4 minuty podle preferované síly čaje.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g