Stimulanty

Zelený čaj - gunpowder


Balení: 70 g
36 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Zelený čaj - gunpowder - čaj, doplněk stravy
Camellia sinensis
Čajovník čínský – druh gunpowder – dračí perlový čaj

Čajovník je keř, který pochází z jihovýchodní Asie, a to z oblasti od indického Ásamu přes Barmu, Čínu až po bývalou Indočínu. V současné době se pěstuje v tropických a subtropických pásmech všech světadílů. Dlouhou tradici má především v Číně a Japonsku. 

Nabízíme vám druh zeleného čaje Gunpowder. Jedná se o velmi kvalitní a oblíbenou třídu čínského zeleného čaje. Popularitu získal díky svému vzhledu, kdy lístky jsou svinuty do malých kuliček a připomínají tak střelný prach (odtud název).

Zelený čaj na rozdíl od černého neprochází procesem fermentace (zapařování). Z tohoto důvodu u něj nedochází k žádným změnám a zůstává jako každá sušená bylina v původní zelené barvě. Vzhledem k šetrnému způsobu zpracování (jen sušení) se v maximální možné míře zachovávají minerály a vitamíny. Zelený čaj obsahuje více tříslovin a má nahořklou chuť.

Povzbuzuje a má příznivý účinek na sliznice. Obsahuje fluor, který prospívá zubní sklovině.

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Obsahové látky:
hlavní účinnou látkou je alkaloid kofein (2-4%), dále theobromin, theofylin. Jsou zastoupeny třísloviny, polyfenoly, flavonoly, aminokyseliny, organické kyseliny a minerální látky hlavně fosfor, železo, sodík, vápník, síra, selen, mangan atd. Jsou obsaženy i vitaminy skupiny B, vitaminy C, E, K a pektin.

Doporučené dávkování a způsob užití:

  • 1 čajovou lžičku čaje zalít 0,25 l převařené vody zchlazené na 60-80 °C, louhovat 2-3 minuty, poté scedit.
  • Nahořklá chuť  se dá zmírnit zkrácenou dobou louhování po dobu 1/2 - 1 minuta.
Balení 70 g