Relaxanty

Chmel otáčivý


Balení: 50 g
30 Kč 15 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
-50%
Chmel otáčivý - šištice - doplněk stravy
Humulus lupulus
Chmel obecný, chmeľ obyčajný
 
Chmel patří do čeledi konopovité stejně jako marihuana. Chmelové šištice obsahují řadu pryskyřic, silic a hořčin, z nichž nejvýznamnější jsou humulin a lupulin. Vzhledem k látkám, které obsahuje, má celou řadu pozitivních účinků.
 
Chmel uvítají ženy v každém věku, dokonce i v období menopauzu, kdy zmírňuje potíže tohoto období (obsahuje látky podobné ženským pohlavním hormonům). Lze ho užívat i  jako antioxidant, udržuje správnou hladinu cholesterolu.

Souvisí s:  centrální nervový systém, cévy, trávicí ústrojí, rozmnožovací soustava -  hormony

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Chmel se velmi dobře snáší s jinými bylinkami a je proto vhodný do kombinací. V Herbáři Jiřího Janči a Josefa A. Zentricha najdete řadu receptů na vytvoření čajových směsí.

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • 1 - 2 čajové lžičky šištic se zalijí 250 ml vroucí vody, nálev se nechá 5 minut luhovat. Pije se 2x denně. Maximální denní dávka je 15 g.Chmel není příliš vhodný pro dlouhodobé užívání, a proto pokud je nutné delší užívání, je třeba nejpozději po třech měsících přejít na jinou bylinu.
  • Zevně se chmel používá ve formě obkladů na špatně se hojící rány nebo furunkulozu

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g