Jihoamerické byliny

Chuchuhuasi


Balení: 50 g
74 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Chuchuhuasi - vnitřní lýko - doplněk stravy
Maytenus macrocarpa
Chuchasha, Chuchuhuasha, Chuchuhuaza, Chucchu huashu

Chuchuhuasi je obrovský baldachýnový strom amazonských deštných pralesů z čeledi jesencovitých, který roste do výšky přes 30 m. Jeho listy dosahují velikosti mezi 10 až 30 cm. Když kvete, má malé bílé kvítky. Má velmi tvrdou, tmavě červeno-hnědou kůru.

Domorodé kmeny amazonského deštného pralesa používají kůru a jeho mleté lýko pro jejich účinky na lidský organismus. Chuchuhuasi je amazonskými indiány považováno za rostlinu magickou, obdařenou různými nadpřirozenými účinky.

Souvisí s:  centrální nervový systém, pohybový aparát - svaly, klouby, ženské pohlavní organy, rozmnožovací soustava

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Alkoholová tinktura v běžném poměru 4:1 v množství 3-5 ml 3x denně.
  • Z drceného lýka se také připravuje odvar, kdy se 5g (cca. jedna polévková lžíce) zalije 1 litrem vody a nechá se 25 min. vařit. Pijí se 2 – 3 šálky denně.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g