Jihoamerické byliny

Cuti Cuti


Balení: 50 g
74 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Cuti Cuti - nadzemní část rostliny - doplněk stravy
Asplenium lunulatum
Cuti, raqui-raqui, sleziník

Cuti Cuti je vytrvalá drobná kapradina, vyskytující se na stinných a vlhkých místech deštného lesa (na východních svazích And). Je vyhledávána mimo jiné pro obsah slizových látek.

Souvisí s: slinivka, trávicí ústrojí, dýchací cesty

Více informací hledejte zde.....,

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • 10 g byliny se zalije 1 litrem studené vody, přivede se k varu a nechá se 5 minut povařit, pak se ještě maceruje 12 hodin. Popíjí se 3 šálky denně.
  • Jiné zdroje uvádí přípravu nálevu, tedy přelít 10g byliny horkou vodou a nechat macerovat 15 minut, scedit a poté pít.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g