Afrodisiaka, adaptogeny

Damiana list


Balení: 50g
44 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Damiana list - doplněk stravy
Turnera diffusa
Damiana, Herba de la pastora

Damiána je malý keř se silně aromatickými listy velmi příjemné chuti, tradičně pěstovaný v Mexiku a Střední Americe. Mezi mexickými bylinkáři je damiána velmi ceněná. V současné době se kvůli svým blahodárným účinkům přidává do energetizujících, euforizujících či afrodisiakálních potravinových doplňků a nápojů. Je oblíbená u mužů i žen žijících sexuálním životem i ve vyšším věku. Již ve starém mayském léčebném kodexu byly zdůrazněny její vynikající účinky. Damiána nachází své využití i v homeopatii a v celé řadě nových indikací.

Listy obsahují antimikrobiálně působící arbutin, řadu éterických olejů a různé terpenické látky.

Damiána souvisí s:  nervový systém, mozek, rozmnožovací ústrojí, trávicí ústrojí, dýchací soustava, vylučovací soustava

Damiánu máme také ve formě desetinásobného extraktu, buď balenou po 2 g nebo také po 5g.

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde.

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Nejvhodnější formou je nálev: 1 čajovou lžičku zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme 10-15 minut luhovat nebo krátce povaříme (také 1g, tj.2 lžičky drogy v 0,5 l vody.) - užívat 2 - 4x denně 150 - 200 ml.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

Balení 50g