Pozoruhodné byliny

Eklipta bílá


Balení: 50 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Eklipta bílá - drcená bylina - doplněk stravy
Eclipta alba
Bhringarádz, Kesut, Bringraj

Eklipta roste v Indii zejména v oblasti Himalájí. V ajurvédské medicíně je nazývána "král vlasů". Toto jméno si vysloužila pro své blahodárné účinky na kvalitu vlasů. Působí proti vypadávání vlasů, proti předčasnému šedivění, proti tvorbě lupů, dodává vlasům sílu a lesk. Vlasy se buď oplachují odvarem z eklipty, nebo se do nich vtírá olej s ekliptou. Čaj připravený z eklipty je využíván v ajurvédě a pokládán za velmi účinný. I u nás je stále více oblíbený. U eklipty nebyla prokázána žádná toxicita.

Souvisí s: játra, kardiovaskulární systém - cévy, CNS - mozek, hlava, oči, uši

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční příprava dle lidové medicíny:

  • Vnitřní použití: 1-2 g denně ve formě nálevu nebo prášku.
  • Vnější použití: odvar či olej

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g