Pozoruhodné byliny

Ginkgo biloba


Balení: 50 g
34 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Ginkgo biloba - sušený list - doplněk stravy
Jinan dvoulaločný, ginko, gingo

Ginkgo je jedním z nejstarších žijících druhů stromů, vyskytuje se na zemském povrchu přes 300 miliónů let. Jedinci tohoto druhu se dožívají až 2000 let.
Čínské léčitelství používá jinan přes 5000 let.

Ginkgo pomáhá mimo jiné zachovat zdravý kardiovaskulární systém a podporuje kognitivní funkce (paměť). Doporučujeme studentům, duševně pracujícím, ale i lidem vyššího věku.

Souvisí s:  centrální nervový systém - mozek, hlava, krevní oběh, cévy, srdce, dýchací ústrojí - plíce, rozmnožovací soustava

Více informací hledejte zde.....,popř. ...............více zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • 1-2 čajové lžičky se zalijí 2 dcl horké vody. Nálev se luhuje 7 minut, poté se scedí. Popíjí se 2x během dne. Doporučená denní dávka sušených listů je 2,5 g (1g = jedna čajová lžička sušeného listu).
  • Ginkgo se často kombinuje s ženšenem a macou.
  • Také lze naložením sušených listů ginkga do alkoholu vyrobit tinkturu.
Upozornění: Ginkgo může snižovat krevní tlak!

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g