Pozoruhodné byliny

Gotu kola


Balení: 50 g
42 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Gotu kola - drcená bylina - doplněk stravy
Centella asiatica
Pupečník asijský, Fo-ti-tieng, Hydrocotyle asiatic, gotukola

Gotu kola je jedna z nejstarších lidmi užívaných léčivých rostlin. Bylina je rozšířena po celé jihovýchodní Asii. Indičtí léčitelé užívali pupečník asijský stejně jako ženšen. Podle legendy dávný lékař Li-čing-jun užíval pravidelně gotu kolu a žil 256 let a přežil svých 23 manželek.

V Asii se gotukola užívá při léčbě nejrůznějších kožních onemocnění. Zevně slouží k ošetření ran, jizev, kožních vředů, zánětu žil, celulitidy, aftů i lupenky.

Gotukola je dnes u nás oblíbená především u studentů, manažerů, vědeckých pracovníků, ale i u starší generace, která nechce svým rokům "podlehnout".

Souvisí s: centrální nervový systém, mozek, kardiovaskulární systém - cévy, játra, lymfatický systém

Více informací hledejte zde....., popř. ...............zde

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Obsahové látky:
Nať obsahuje hlavně triterpenoidy, především brahmosid a brahminosid.

Tradiční užití dle lidové medicíny:
1/2 - 1 čajová lžičky se zalijí šálkem (250 ml) vroucí vody, nálev se luhuje 10-20 minut a poté přecedí. Lze dochutit medem a citronem. Denní dávka jsou dva až čtyři šálky.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g