Jihoamerické byliny

Graviola - Annona


Balení: 50 g
84 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Graviola - Annona - sušený, řezaný list - doplněk stravy
Annona muricata L.
Graviola, soursop, brazilská papaya, guanábana, guanábano, guanaba, ostnatý (pichlavý) corossol, huanaba, durian benggala, ostnatý cachiman

Historie užívání gravioly v přírodní medicíně je dlouhá a sahá daleko do historie. Její účinky na lidský organismus jsou působivé, říká se jí proto dar z amazonského pralesa. V léčitelství se využívají všechny části rostliny - kůra, kořeny, plody, ale nejvíce právě listy.

Graviola je stálezelený strom dorůstající výšky 5-6 m, s velkými a hladkým, tmavězelenými listy. Strom poskytuje jedlé plody, velké v průměru 15-20 cm, žlutozelené s bílou dužinou. Graviola pochází z tropických oblastí Severní a Jižní Ameriky, včetně Amazonie. Dužina se používá k přípravě džusů a nebo se konzumuje přímo.

Od 40. let, kdy se započalo se zkoumáním vlastností gravioly, v ní bylo objeveno mnoho účinných složek a chemických sloučenin. Většina výzkumu se zaměřuje na  soubor chemických látek, které se nazývají annonacenové acetogeniny. Graviola produkuje tyto významné přírodní sloučeniny v listech a stonku , kůře a semenech. Na Purdue University ve West Lafayette, stát Indiana vypracovali veké množství studií o acetogeninech, většina z nich byla financována Národním ústavem pro výzkum rakoviny a následně i patentována, což hovoří za vše...

Souvisí s: trávicí ústrojí - zažívání a střeva, srdce, nervový systém.

Více informací hledejte zde....., popř. .............více i zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Nálev: 2 g listů zalít horkou vodou (cca. 80°C) a nechat 15 minut luhovat. Tento nálev se popíjí 3x denně.
  • Tinktura: 4:1 (2-4 ml 3x denně)
Po měsíci užívání se doporučuje 1 měsíc pauza.

Kontraindikace: 
Protože studie prokázala nárůst aktivity dopaminu, norepinephrimu a monominoxydázy, jakož i inhibici vylučování seratoninu, lze na základě tohoto soudit, že užívání byliny může být kontraindikováno v kombinaci s inhibitory MAO a některými předepisovanými antidepresivy.
Dále je kontraindikací těhotenství, plánované těhotenství. Lidé užívající antihypertensiva by se měli poradit se svým lékařem a podle toho sledovat krevní tlak.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným (ani ženám plánujícím těhotenství) a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g