Stimulanty

Guarana - semeno mleté


Balení: 50 g
50 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Guarana - semeno mleté - doplněk stravy
Paullinia cupana
Paulinie nápojná

Guarana je rostlina, která pochází z povodí Amazonky, v menší míře roste i v povodí řek Orinoko a Rio Negro. Využívají se většinou planě rostoucí porosty, ale v posledních letech se místy i pěstuje. Je nazvána po Indiánech z kmene Guaraní, kteří ji po staletí používali jako elixír dlouhého života.

Guarana je liána s přirozeným obsahem stimulační látky guaraninu, kofeinu a dalších energizujících látek jako theobromin a theofylin (které se také nalézají v kávě a čaji).

Obrovskou výhodou, kterou má guarana oproti přijímání kofeinu v kávě, je ta, že je velmi šetrná k trávicímu traktu i tepnám - nepřekyseluje žaludek a nezpůsobuje nervozitu. Právě toto je ten nejnepříjemnější vedlejší účinek kávy. Guarana obsahuje více kofeinu než káva a navíc i látky, díky nimž se uvolňuje v těle postupně. Kofein z guarany se uvolňuje postupně, takže její povzbuzující účinky přetrvávají 6-8 hodin. Jedná se tedy o více než plnohodnotnou alternativu kávy co se obsahu kofeinu týče. Navíc bez nežádoucích zdravotních účinků.

Na tělo působí  především stimulačně. Zlepší koncentraci a bdělost, potlačí pocity únavy a posílí vytrvalost. Používejte v době rekonvalescence a proti předčasnému stárnutí. Guarana zažene stres a únavu a zajistí tělu psychickou i fyzickou vitalitu, koncentraci a regeneraci.

Souvisí s:  centrální nervový systém, mozková činnost,  paměť, koncentrace, vytrvalost, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde.
 

Guaranu máme ještě ve formě kapslí. A také ve formě tablet.

Tradiční užití:
Jedna čajová lžička guarany se rozmíchá v čaji, jogurtu, či kávě. - Guarana není návyková a její užívání je naprosto bezpečné.Guarana se podává dle momentální potřeby při únavě nebo pro aktivaci organismu.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g