Pozoruhodné byliny

Haritaki


Balení: 50 g
70 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Haritaki - sušený plod - doplněk stravy
Terminalia chebula
Vrcholák myrobalánový, vrcholák chebule

Haritaki je označováno za tibetskou královnu bylin,  říká se mu také Budhovo ovoce. V ajurvédě je považováno za jednu z nejzásadnějších rostlin. Doslovný překlad sanskrtského názvu Haritaki znamená „odnáší, odplavuje“ nebo také „zbavuje všech nemocí“. Tento překlad svým významem vystihuje vlastní účinky Terminalia chebula. Haritaki je jednou ze tří rostlin obsažených ve známé ajurvédské kúře Triphala.

Máte pocit, že stárnete, že Vám ubývá životních sil? Chtěli byste podpořit Vaši moudrost a inteligenci? Vyzkoušejte Haritaki.

Látky obsažené v plodech Terminalia chebula optimálním způsobem ovlivňují gastrointestinálním trakt a pomáhají udržovat dobrý stav jater a ledvin.

Vnější použití:
Odvar z Terminalie se používá jako kloktadlo při bolestech v krku, při ztrátě hlasu, při krvácení z dásní a paradentoze.

Země původu: Čína

Souvisí s:  centrální nervový systém, mozek kardiovaskulární systém - srdce, trávicí ústrojí, játra, ledviny

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
  1. 5-10 g lehce nadrceného Haritaki se ponoří přes noc do 1,5 dcl studené vody, ponechá se luhovat přes noc. Ráno se nálev scedí a nalačno vypije.
  2. nebo se 5-10 g lehce nadrceného haritaki zaleje 1,5 dcl vroucí vody, nechá projít varem a přes noc se luhuje. Ráno se nálev scedí a nalačno vypije.
  3. nebo se podává 3-5 g prášku z Haritaki

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g