Čaje a nečaje

Honeybush


Balení: 100 g
95 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Honeybush Super Grade (BIO) - nečaj, doplněk stravy
Cyplopia intermedia
Medový keř

Honeybush je keřovitá rostlina divoce rostoucí v horských oblastech Jihoafrické republiky. Sklízí se ručně, protože rostlina prospívá pouze ve vysokohorských oblastech, kde je náročný terén přístupný pouze pěším sběračům. Sesbíraná rostlina se naseká na malé kousky, poté se fermentuje a suší na slunci. Fermentací honeybush získává červenohnědou barvu a rozvíjí se medové aroma.
Rostlina je extrémně citlivá na jakékoliv chemikálie používané v zemědělství a proto ji nelze pěstovat ve velkém na plantážích. Honeybush je tedy vždy čistý a i když nenese označení BIO, je vždy v BIO kvalitě.
Za svůj poetický název vděčí "medový keř" nasládlé a medové vůni a chuti.

Honeybush je vhodným nápojem i pro zcela zdravé lidi, protože doplní do organismu chybějící stopové prvky, minerály a antioxidanty, na které je tento keř velmi bohatý.

Další výhodou medového čaje je nepřítomnost kofeinu, proto je čaj vhodný i pro těhotné a kojící ženy a také pro děti.

Honeybush působí blahodárně na organismus při vnitřním i vnějším použití.

Při zevním použití působí na odstranění ekzémů a vyrážek.

Souvisí s: trávicí ústrojí - žaludek, slinivka, centrální nervový systém, kardiovaskulární systém, ledvin, kosti

Více informací hledejte zde .................zde. 

Tradiční příprava dle lidové medicíny:
2 čajové lžičky přelít 3 dcl vroucí vody a luhovat 3-5 minut. Lze ho dosladit medem nebo cukrem. Je velmi chutný i v kombinaci s mlékem. Dobře se též hodí k vychlezení.

 Skladujte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 100 g