Pozoruhodné byliny

Jasmín - květ


Balení: 50 g
55 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Jasmín - květ - doplněk stravy
Jasminum officinale
Jasmínový květ

Jasmín se v Evropě poprvé ocitl v 16. století, kdy byl dovezen z Číny. V indické a čínské medicíně se jasmín užívá na velké množství potíží. V současnosti bývá jasmín součástí čajových a bylinných směsí, přidává se hlavně do zeleného čaje.
V magickém a rituálním užití se mu přisuzují afrodisiakální účinky a přináší peníze a věštecké sny. Pro dosažení věšteckých snů se v ložnicích spalují  jasmínové listy a květy. Jasmín lze označit jako bylinu lásky a bohatství."

Souvisí s:  trávicí ústrojí - žaludek, ženská rozmnožovací soustava, kůže

Více informací hledejte zde....., příp. ............zde

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Květy se přidávají dle chuti do čajových směsí. 

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g