Jihoamerické byliny

Jergon Sacha


Balení: 50 g
134 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Jergon Sacha - kořenová hlíza - doplněk stravy
Dracontium loretense
Fer-de-lance, hierba del jergon, milho-de-cobra

Jergon Sacha je stromek vysoký 2 – 4 m připomínající svou kůrou hada.
Indiáni z oblasti Amazonského pralesa využívají hlízy Jergon Sacha jako protijed v případě hmyzího, pavoučího nebo hadího kousnutí. Jergon Sacha je velmi známá v peruánském systému přírodní medicíny; tablety, kapsle a výtažky z oddenku můžeme najít v mnoha lékárnách specializujících se na přírodní produkty.  Jergon Sacha je jedním z nepozoruhodnějších léčivých rostlin z oblasti Amazonského pralesa.

Souvisí s:  centrální nervový systém, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí, slinivka,  játra, ledviny, dýchací ústrojí, svaly, rozmnožovací soustava, hormonální činnost

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • 2-5 gramů se  zalije 0,6 l vody,  přivede se k varu a nechá se 5 minut povařit, pak se ještě 15 min. luhuje.
  • Nebo se 2 g mleté hlízy spolknou na lžičce.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g