Pryskyřice

Kafr - vykuřovadlo


Balení: 20 g
64 Kč

MNOŽSTVÍ

VYPRODÁNO

Cinnamomum camphora
Kafr, kafrový strom, kamfor, kamfora
Vykuřovadlo

Kafr se získává destilací vodní parou ze dřeva skořicovníku kafrovitého. Je to obrovský, až 40 m vysoký strom pocházející z východní Asie.
Kafr se používal jako vykuřovadlo při obřadech v Indii a byl zasvěcen Šivovi. Důležitou roli jako vykuřovadlo hrál také v Asii a byl zde stejně významný jako u západních národů kadidlo. Léčebné vlastnosti kafru si chválili Arabové již na počátku 11. století a k léčebným účelům byl užíván i v Číně. Kafr se přidává do farmaceutických produktů i v dnešní době zejména jako prokrvující prostředek a jeho typická vůně je známa každému.

Vůně:
Při vykuřování se uvolňuje čerstvá, mátová vůně, která projasňuje ducha, zvyšuje soustředění, dezinfikuje vzduch, osvěžuje a také podporuje cudnost, proto se přidává hojně do vonných tyčinek v buddhistických klášterech. Vykuřování kafrem je vhodné zejména při onemocnění dýchacích cest. Kafr nenese žádná negativní vlnění a jeho působení je občerstvující.
Kafr se spaluje na uhlíku.

Vykuřování kafrem je nevhodné pro těhotné a epileptiky. Vůně je velmi intenzivní a je třeba to nepřehnat s množstvím vykuřovadla :-).

Návod jak vykuřovat najdete zde....

Určeno pro vykuřování. Při manipulaci s ohněm dbejte opatrnosti. Skladujte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.   

Balení 20 g