Pozoruhodné byliny

Kardamomovník obecný - plod


Balení: 50 g
102 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Kardamomovník obecný - plod - doplněk stravy
Elettaria cardamomum
Kardamom, kardamon

Kardamom byl znám již Řekům a Římanům jako léčivo a koření. Oceňovali jej a používali mimo jiné i  k osvěžení dechu. Je to koření ceněné také arabským světem. Např. v Egyptě a v Izraeli je možno koupit kávu kořeněnou mletým kardamomem. (také se přidává např. do kari, perníku, marcipánu...).

Ajurvédská medicína ho doporučuje pro děti při vysoké energii váta. Podle ajurvédy má sattvické vlastnosti a je vhodný zejména k otevření a ulehčení toku prány v těle. Snižuje vátu. Podle čínské medicíny má kardamom ohřívací a sladkou povahu a proto podporuje oběh energie qi.

Máte kocovinu? Nebo se potřebujete rychlé zbavit opilosti? Zkuste čaj z kardamovníku. Má příjemnou chuť a vůni.

Souvisí s:  trávicí ústrojí - žaludek, slezina, centrální nervový systém

Více informací hledejte zde....., příp. ...............zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Nálev, prášek (100-500mg), mléčný odvar, žvýkání semínek.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g