Stimulanty

Kola pravá - celé semeno


Balení: 50 g
35 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Kola pravá - celé semeno - doplněk stravy
Cola vera
Kolový oříšek, colanut, Kolanut

Cola vera je stálezelený strom, který se vyskytují v tropických oblastech takřka po celé Zemi.  Konzumují se semena tohoto stromu tzv. kolové ořechy. Někteří vyznavači islámu považují kolové oříšky za posvátné. Kolovník je přírodním zdrojem kofeinu, kterého obsahuje více než káva nebo čaj - až 3%.

Pomáhá především při náročné fyzické i duševní práci. V zemích Evropy a Ameriky je výchozí surovinou pro výrobu různých povzbuzujících tabletek a energy drinků.
V posledních letech se také podává při dietě a pohybové odtučňovací kúře.

Souvisí s:  centrální nervový systém, trávicí ústrojí, rozmnožovací orgány

Více informací  hledejte zde....., popř. ..........více i zde

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Běžně se užívá 2 - 6 g jemně drceného ořechu (kávová lžička a více - podle požadovaného účinku), který se spolkne na lžičce a zapije tekutinou nebo se přímo rozmíchá v nápoji. Kola se podává dle momentální potřeby při únavě nebo pro aktivaci organismu.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g