Semena a rostliny

Kotvičník zemní - semena


Balení: 1 balení - cca 75 ks semen
78 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Kotvičník zemní - semena - OSIVO
Tribulus terrestris

Kotvičník zemní je jednoletá poléhavá bylina se žlutě zbarvenými květy. Místem pravděpodobného původu této podivuhodné rostlinky jsou písečná pobřeží Číny a Japonska.

Kotvičník vykazuje mimořádné účinky na zvýšení vitality, plodnosti a obranyschopnosti organismu.
Hlavními účinnými látkami jsou saponiny, alkaloidy harman a harmin, flavonoidy, třísloviny, pryskyřice, vitaminy a další.
Je známo, že kotvičník u mužů zvyšuje potenci, zlepšuje plodnost, neboť zvyšuje nárůst hladiny testosteronu až o 30%. Pomáhá při stařecké hyperplasii prostaty a prostatismu u mladších mužů.  
U žen značně zvyšuje hladinu estrogenu a zlepšuje plodnost.
Zvyšuje vitalitu a sebedůvěru.

Kotvičník zemní snižuje hladinu sodíku, brání zadržování tekutin a vykazuje určité analgetické působení.
Považuje se za přírodní afrodiziakum a anabolikum. Ideální doplňkem stravy je pro sportovce, protože jeho dlouhodobé užívání působí nárůstem síly, vytrvalosti a svalové regenerace."

Kotvičník  zemní máme také ve formě sušené natě, sušeného plodu, extraktu nebo kapslí.

Pěstování:
Kotvičník lze dobře pěstovat ve volné půdě i v našem klimatu. Kotvičník se vysévá na jaře (březen-květen) do výsevního substrátu. Plůdky se vysévají celé nebo rozpadlé na jednotlivé části, (plůdek se skládá z pěti částí, z nichž každá obsahuje jedno semínko) semena se z plůdků nevysypávají. Substrát je třeba důkladně propařit, aby se zabránilo zplesnivění semen. Semena se před vysetím mohou několik dní máčet ve vodě, to usnadňuje klíčení. Minimální teplota pro klíčení je 20°C. Semena klíčí stejně jako jiné přírodní nešlechtěné druhy v různých intervalech - od 10 dnů až do několika měsíců (někdy se také stane, že semena vzejdou až na podzim nebo až na jaře v příští sezóně), ale vyšší teploty výrazně pomůžou. Semena se vysévají cca. půl cm hluboko. Substrát je třeba udržovat stále vlhký, vyschnutí substrátu během klíčení by mohlo semena znehodnotit. Malé vyklíčené rostlinky je třeba co nejdříve přepíchnout do samostatného květináčku, to je nezbytná podmínka dobrého růstu. Malé sazeničky po vysazení na trvalé stanoviště, rostou rychle a brzy kvetou. Semena v našich podmínkách bez problémů dozrávají, mohou se buď sklízet a zpracovávat např. na odvar, nebo se semena uschovají a použijí se k výsevu v dalších letech a nebo se nechají volně vypadat do půdy, kde z nich příští rok vyrostou nové rostlinky. Nať kotvičníku lze sklízet v průběhu celého roku.

Balení obsahuje 15 ks "hvězdiček" - tj. cca 75 ks semínek.

Osivo - určeno výhradně pro pěstební účely. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

 

 

Balení 1 balení - cca 75 ks semen