Pozoruhodné byliny

Lapacho - kůra


Balení: 100 g
64 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Lapacho - vnitřní lýko - doplněk stravy
Tabebuia avellaneda
Červené lapacho, lapačo, lapáčo, čaj Inků

Lapacho je vnitřní kůra stromu lapacho (Tabebuia cortex), který roste v Jižní Americe. Odtud také pochází název Inka Tee, protože lapacho je tradičně používáno indiány v Mexiku a Peru. Strom lapacho má více jak 200 druhů a druh Tabebuia avellaneda má vysoký obsah léčebných látek. Bájný nápoj tawari se připravuje z kambia, vnitřní živé části kůry stromu Tabebuia avellaneda (rod Lapacho), kterou proudí životní energie stromu.

Lapacho má dlouhou dobře zdokumentovanou historii. Existují důkazy, že Inkové znali léčebné účinky této rostliny již asi 1000 let před příchodem prvních španělských kolonizátorů. Indiáni Callawaya, údajní potomci inckých šamanů, používají tawari dodnes.  

Tradiční užití dle lidové medicíny:
3g (1 polévková lžíce) se 5 minut povaří na mírném ohni a 15-20 min. se luhují pod pokličkou, poté se odvar scedí a popíjí v malých dávkách po celý den. Lze dochutit cukrem nebo medem.
Také se doporučuje kombinace lapacha s cesmínou paraguayskou (maté), které má aktivující účinek na průběh léčby.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

 

Balení 100 g