Relaxanty

Levandule - květ


Balení: 50 g
55 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Levandule - květ - doplněk stravy
Lavandula officinalis
Lavandula, levandule úzkolistá, levandule klasnatá, levandule lékařská, true Lavender

Levandule je asi 1/2 metru vysoká, v trsech rostoucí rostlina, jejímž domovem je celé Středomoří, ale roste i v našich podmínkách. Drogou je převážně květ (méně často celá nať), který se vyznačuje typickou fialovomodrou barvou a intenzivní aromatickou vůní.  Jméno levandule se odvozuje od latinského "lavare" čistit, protože se používala k vykuřování pokojů nemocných, aby se odstranilo "škodlivé povětří" a také se přidávala do očistných koupelí pro tělo i duši.

Naše levandule je vysoké kvality. Květy obsahují silici s lynalylacetátem, lonalolem, borneolem, cineolem, kafrem a dalšími terpeny. Dále v nich nacházíme třísloviny a hořčiny.

Souvisí s:  centrální nervový systém, kardiovaskulární soustava - cévy, srdce, slinivka, trávicí ústrojí - střeva

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití :
K vnitřnímu užití je určen nálev: 2 čajové lžičky levandulového květu přelijeme 1/4 litrem vroucí vody, necháme 15 min. luhovat a přecedíme.

Zevní použití:
  • Koupele: levandulový květ se přidává do relaxačních uklidňujících koupelí (může se kombinovat s dalšími bylinkami (meduňka, dobromysl, mateřídouška apod.).
  • Levandulové koupele také pomáhají při revmatických potížích a některých druzích ekzému.
  • Studené obklady jsou vhodné při podvrknutí kotníku a na doléčení zlomenin.
  • Inhalace: při senné rýmě se inhaluje levandulový odvar (10 g květů na 1 l studené vody, necháme přejít varem, 10 min. přikryté luhujeme. Inhalujeme vícekrát denně.
  • Aroma - využití vůně: levandulový květ vložený do šatníku ochrání prádlo před moly - vhodné vkládat do šatníku v látkovém pytlíčku.
  • Při vykuřování levandule uvolňuje intenzivní aromatickou vůni. Ta odstraňuje negativní vibrace a má zklidňující účinek. Posiluje pocit lásky a míru a hodí se proto při podrážděnosti a nervozitě.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g