Maté - různé sorty

Maté Pajarito - instantní - 75 g


Balení: 1 bal. (75 g)
300 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Maté Pajarito - instantní - 75 g - doplněk stravy
Ilex paraguariensis
Cesmína paraguayská, rancho, paraguayský čaj, yerba, Yerba Maté

Značka Pajarito je nejpopulárnější paraguayská značka maté. Pajarito pochází z plantáží vyhlášeného producenta Lauro Raatz S.A. Jeho plantáže i firma na zpracování maté, byly založeny již v roce 1950. Toto maté se vyznačuje výraznou chutí a silou.
Instantní  maté Pajarito je vyrobeno za pomoci moderní technologie z nejlepšího paraguayského maté z oblasti Itapua. Listy Yerby Maté (Ilex paraguariensis) jsou vyvařeny a vzniklý extrakt je dosušen do práškové podoby, proto je přírodní a zcela bez přísad. Příprava rozpustného maté je velmi jednoduchá, ale chuť i povzbuzující účinky jsou stejně kvalitní jako u maté připraveného z lístků.

Příprava:
Do nádoby vsypte jednu až dvě odměrky instatního maté, zalijte horkou  vodou a zamíchejte, můžete dochutit citronem a osladit medem nebo cukrem. Pro přípravdu osvěžujícího, povzbuzujícího nápoje lze zalít také studenou vodou. 

O maté:

Co je maté:
Legendární nápoj maté se připravuje z olistěných větviček Cesmíny paraguayské (Ilex paraguariensis). Cesmína je nevelký keř divoce rostoucí v subtropických vlhkých lesích jihobrazilské divočiny. Na plantážích se pěstuje hlavně v Argentině a Brazílii a v dalších zemích Jižní Ameriky a většina vyprodukovaného maté se také v Jižní Americe spotřebuje.

Účinky maté:
Maté je oblíbeno zejména pro povzbuzující účinky na tělo i duši. Maté zahání únavu, zvyšuje fyzický výkon, zlepšuje výrazně koncentraci. Podporuje metabolismus lipidů, tzn. zrychluje odbrourávání tuků, proto je vhodný pro každého, komu není lhostejná jeho hmotnost. Yerba Maté obsahuje celou řadu vitamínů – vitamíny skupiny B, vitamín C ..a zajímavý je také obsah důležitých minerálů (draslík, měď, hořčík…).

Chuť maté:
Chuť je silná, výrazná, zemitá – nelze ji přirovnat k chuťi jiného čaje nebo byliny.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 1 bal. (75 g)