Entheogeny

Modrý leknín květ - 25g


Balení: 25 g
250 Kč 120 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
-52%

Modrý leknín - doplněk stravy
Nymphaea caerulea
Modrý leknín, Blue lotus, Modrá lilie

Modrý leknín byl pro Egypťany a Maye posvátná rostlina, která hrála v jejich náboženském životě důležitou roli. Lotus symbolizoval slunce a znovuzrození, bohem modrého leknínu byl Nefertem.
Mezi ethnobotaniky je považován za nejkrásnější ze všech tropických leknínů a významnou kulturní bylinu.

Souvisí s: nervový systém, mozek, střeva, pohlavní orgány

Více informací hledejte zde..... popřípadě ........zde .

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Modrý leknín se kouří
  • nebo se z něj připravuje nálev - 5 g na 250 ml vody, 15 min. luhovat.
  • Květy lze také naložit do vína - 5-10 g se naloží na 12 hodin do 0,7 l červeného vína (při delším luhování - 24 hodin a více hořkne chuť vína).

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 25 g