Pozoruhodné byliny

Momordika hořká


Balení: 50 g
80 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Momordika hořká - plod mletý - doplněk stravy
Momordica charantia
Karela, karavella, hořký meloun

Momordica je popínavá rostlina s tykvovitými plody po staletí užívaná v čínské medicíně pro její široké spektrum účinků.

V domovském tropickém klimatu Asie a Afriky se užívá jako potravina a také jako léčivá bylina, kdy je dávána do souvislosti se slinivkou. V Indii i v Tagu je rozšířené její podávání v souvislosti se střevy.

Souvisí s:  centrální nervový systém, slinivka, trávicí ústrojí - střeva, kardiovaskulární systém - cévy, pleť, oči

Více informací hledejte zde....., příp. ...............zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
Sušená momordika se povaří ve vodě 5 minut, odvar se užívá v množství až 1 l denně. Denní dávka momordiky by něměla překročit 5 g, ač některé zdroje uvádějí konzumovatelné denní množství 1 celý melounek. Je vhodné z počátku  začít 1 šálkem, aby se zjistila snášenlivost organismu na tuto svíravě chutnající rostlinu.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

Balení 50 g