Relaxanty

Mučenka pletní


Balení: 50 g
45 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Mučenka pletní - drcená nadzemní část - doplněk stravy
Passiflora incarnata
Passion Flower

Mučenka pletní (Passiflora incarnata) je rychle rostoucí jednoletá popínavá rostlina. Má veliké složité květy. Je to rostlina běžně rostoucí na jihu Spojených států.

Již před dávnými časy předchůdci dnešních přírodních léčitelů mučenku hojně využívali. Tradičně se využívá celá rostlina. Užívání mučenky podporuje fantazii a působí proti nespavosti. Ať už čerstvá nebo sušená se používá k léčbě nervového napětí a nespavosti. Klinická studie prokázala, že rostlina podávána ve formě čaje může subjektivně zlepšit kvalitu spánku.[studie - A. Ngan & R. Conduit (2011). "A double-blind, placebo-controlled investigation of the effects of Passiflora incarnata (passionflower) herbal tea on subjective sleep quality"]. Ve velkých dávkách může navodit lehké halucinace.

Stres, nervozita a poruchy spánku mohou následně způsobit i vážná onemocnění. Mučenka přispívá k normální psychické činnosti, k normální činnosti nervové soustavy. O dalších účincích není možné vzhledem k legislativě EU podat informace. Více o účincích byliny naleznete v herbářích a lékopisech.

Souvisí s:  centrální nervový systém

Více informací hledejte zde....., popř. ........více zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
0,5-2g ( 2g = cca 1 čajová lžička) sušené byliny ve formě nálevu (zalít 150 ml vroucí vody a po 10 minutách scedit), pít 3x denně, poslední šálek před spaním. Tekutý extrakt 1:1 v 40% alkoholu 0,5-2ml 3krát denně.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g