Jihoamerické byliny

Muňa Muňa


Balení: 50 g
75 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Muňa Muňa - nadzemní část rostliny - doplněk stravy
Minthostachys setosa
Muna, Arash muna, K'Oa, Orco-muna, Suelda

Muňa Muňa byla již v 17. století popsána španělskými kronikáři jako pozoruhodný aromatický keřík podobný oregánu. Roste v pohoří Andy v Jižní Americe od Venezuely po Argentinu. Vyskytuje se volně až do výšek 3.500 m nad mořem, nejčastěji na sušších kamenitých stráních. Je to keřík dorůstající výšky až 80 cm s velmi aromatickými zpeřenými lístky jasně zelené barvy a drobnými bílými kvítky.
Indiánskými kmeny náhorních plošin peruánských And (Puno, Cuzco, Apurimac) je hojně užívána při různých potížích po staletí. Vyznačuje se příjemnou osvěžující chutí podobnou mátě.

Souvisí s: dýchací ústrojí, močové cesty, trávicí ústrojí - žaludek, břicho, hladké svalstvo, ženské rozmnožovací orgány

Doporučujeme další zdroje informací .................zde.

Tradiční užití dle lidové medicíny:
5 gramů (1-2 polévkové lžíce) sušené byliny se zalije 1 litrem vroucí vody, po 10-15 minutách luhování se scedí. Pijí se 3 šálky denně.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g