Super potraviny

Nopál - mletý


Balení: 50g
110 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Nopál - mletý - doplněk stravy
Opuntia ficus indica
Opuncie

Nopál je aztécký název pro kaktus opuncii. Kaktus pochází původně z Mexika, kde byl kultivován a užíván Azéky. Na španělských a portugalských lodích byl přivezen do Evropy, odkud se rozšířil do Afriky, Asie i Indie.

Nopál byl moderní vědou objeven teprve nedávno, ale díky unikátní směsi účinných látek byl rychle zařazen mezi "superfood".

Nopál obsahuje železo, vápník, draslík, hořčík, mangan (nedostatek manganu v organismu způsobuje nežádoucí změny v metabolismu cholesterolu a jeho ukládání na cévní stěny, mangan je dále důležitý pro správný metabolismus cukrů, jeho nedostatek může vést k onemocnění cukrovkou), křemík, veké množství pektinů, vysoký obsah vitamínů B a C, až 15% vlákniny a především 17 různých aminokyselin, z nichž 8 je základních a nemohou přirozeně v lidském těle vzniknout. Nopál má velmi nízkou kalorickou hodnotu.

Tradiční léčebné využití nopálu je velmi široké a v přírodě nacházíme jen těžko podobně všestrannou rostlinu.

Vláknina a slizovité látky obsažené v nopálu mají souvislost s dobrým stavem trávicího traktu. Významný je i obsah berberinu.

Žijete ve stresu? Máte málo energie? Máte překyselený organismus, dokonce snad i žaludeční vředy či jen zažívací potíže, příp. problémy s vyprazdňováním? Chcete zhubnout a přitom neztrácet svalovou hmotu? Upřednostňujete klid a pohodu?

Nopál je jediný stoprocentně přírodní produkt, který umožňuje hlídat dobrý stav organismu komplexně.

Souvisí s:  centrální nervový systém, kardiovaskulární systém - cévy, trávicí ústrojí - žaludek, střeva, slinivka

Více informací hledejte zde....., příp. .......i zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
1/2 čajové lžičky (cca. 1g) ráno rozmíchat v malém množství vody a nalačno vypít. Toto je možné zopakovat půl hodiny před obědem i večeří.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50g