Pozoruhodné byliny

Ostropestřec mariánský - mletý plod


Balení: 100g
74 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Novinka

Ostropestřec mariánský - doplněk stravy
Silybum marianum

Ostropestřec mariánský je léčivka původem ze Středomoří, je ale hojně rozšířen i u nás. Je to jednoletá až dvouletá rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Drogou jsou plody, jejichž hlavní účinnou látkou je sylimarin, což je souhrnný název pro flavolignanové sloučeniny a silice. Další významné látky jsou biogenní aminy tyramin a histamin, některé aminokyseliny a cukry.

Ostropestřec mariánský:

  • Má blahodárné účinky na funkci jater a žlučníku, ochraňuje jaterní parenchym, ovlivňuje tvorbu a distribuci žluci. 
  • Ostropestřec mariánský je vhodný v případech, kdy onemocnění či zdravotní stav způsobuje sníženou funkci jater. Játra jsou společně s ledvinami hlavními detoxikačními orgány v lidském těle. Játra zpracovávají živiny včetně tuků a mají také vliv na hladinu cholesterolu. Neutralizují a odbourávají z těla jedovaté látky jako jsou zbytky léků, drogy, chemické příměsi potravin, alkohol. Mezi příznaky špatně fungujících jater patří např. nárůst tělesné hmotnosti - především v oblasti břicha, svědění kůže, akné, alergie, autoimunitní choroby, neschopnost tolerovat alkohol a tučná jídla atd.
  • Ostropestřec je silný antioxidant, pomáhá chránit tělo před volnými radikály.
  • Bylina podporuje regeneraci jaterních buněk, zmírňuje celou řadu jaterních onemocnění jako je cirhóza, následky po mononukleoza a následky po virových infekcí.
  • Ostropestřec přispívá k udržení přirozeného zdraví srdce, k normální hladině krevního cukru a působí na imunitní systém a odolnost organismu
  • Ostropestřec je často hlavní součástí detoxikačních kůr.

Souvisí s:  játra, žlučník, kůže

Ostropestřec mariánský máme také ve formě kapslí.

Více informací hledejte zde......

Doporučujeme další zdroje informací .................zde.

Tento produkt je jemně namletý plod ostropestřce bez dalších příměsí.

Tradiční užití:
1 čajovou lžičku mletého plodu rozmíchat ve vodě a vypít. Užívat 3x denně 45 minut před jídlem. Ostropestřec se užívá dlouhodobě - ideálně 12 týdnů.

 

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 100g