Bylinná vykuřovadla

Peganum harmala - semena - vykuřovadlo


Balení: 20 g
94 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Peganum harmala
Harmala stepní, stepní routa
Vykuřovadlo

Odborná literatura uvádí:
"Harmala neboli stepní routa je od pradávna ceněná rituální a kulturní rostlina. Původním domovem harmaly je Syrie a střední Asie. Vyskytuje se v podobě jemného až 1 metr vysokého keříku na kamenitých svazích a podél písčitých cest, turisté mohou tuto zplanělou rostlinku často nacházet v blízkosti významných antických staveb jako pozůstatek z dob, kdy byla pěstována ve velkém. Nalezneme ji divoce rostoucí i v pouštních oblastech Severní Ameriky a Východní Asie.

V Uzbekistánu se harmala prodává jako uznávaný všelék, rostlinku najdeme takřka v každé domácnosti. V Egyptě se olej ze semen routy podává jako afrodisiakum s názvem Zitel-Harmel, což je oblíbený místní nápoj a to i přes počáteční nevolnost, kterou užití harmaly provází.
Oblíbena je též jako magické vykuřovadlo při rituálech vymítání a očistě obytných prostor. Často je přidávána jako příměs do vykuřovadel pro zesílení jejich účinku. Někteří autoři předpokládají, že harmala byla užívána jako omamný prostředek členy antického Mitrova kultu. V Severní Americe se z harmaly připravuje posvátný nápoj v silné dávce od 2 do 5 gramů drcených semen v kombinaci s rostlinou Desmanthus illinoensis. Nápoji se přezdívá "severoamerická ayahuaska". V některých severoafrických státech se dodnes připravuje z harmaly červené barvivo.

V lidovém léčitelství se užívá v gynekologii (mírní menstruační obtíže, usnadňuje porod). Slabé nálevy ze semen též při žaludečních a srdečních onemocněních. Kouř z dýmajících semen se vdechuje při astmatu a jako antiseptikum."

Vůně:
Je bylinná, nahořklá a lehce čokoládová 

Návod jak vykuřovat najdete zde...

Určeno pro vykuřování. Při manipulaci s ohněm dbejte opatrnosti. Skladujte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.  

 

Balení 20 g