Pozoruhodné byliny

Pelyněk pravý


Balení: 50 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Pelyněk pravý - nať - doplněk stravy
Artemisia absinthium
Peluň, vermut, památníček, hořký stříbrník

Využití pelyňku je lidstvu známo od antiky. Účinné látky jsou éterické oleje absintol s terpenickým alkoholem thujonem a thymolem. Jeho pozitivní účinky se využívají dodnes.
Dříve se pelyněk používal na výrobu halucinogenního alkoholického nápoje absint. Dnes pod obchodním názvem absint najdeme pouhé napodobeniny bez obsahu thujonu (ovšem příjemné chuti). Absint, prokletými básníky opěvovaný nápoj, se připravoval vyluhováním 40 g pelyňku v 0,5 l silného alkoholu po dobu 1-2 týdnů. Tento celosvětově zakázaný nápoj vedl při dlouhodobém užívání k závislosti zvané absintismus.

Souvisí s:  centrální nervový systém, trávicí ústrojí - žaludek

Více informací hledejte zde....., příp. ...............zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční použití dle lidové medicíny:
1 čajovou lžičku zalít 1/4 l vroucí vody a nechat luhovat 10-15 minut. Podává se 3x denně. Denní dávka by neměla překročit 3 gramy.

Upozornění:
Nepodávat při žaludečních a střevních vředech. Bylina je zcela nevhodná pro těhotné ženy a malé děti.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g