Entheogeny

Puškvorec obecný


Balení: 50g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Puškvorec obecný - sekaný oddenek - doplněk stravy
Acorus calamus
puškvorec, sladký rákos, včelí rostlina, šišvorec

V Indii a Číně je puškvorec obecný používán jako lék nejméně 2 000 let. Na britských ostrovech v době krize třicátých let puškvorec často žvýkali lidé, kteří neměli na tabák. Kríové ze severozápadní Kanady žvýkají oddenky nebo stvoly z důvodu dosažení účinku podobného účinku LSD.

Puškvorec je i v našich krajích cennou bylinou, používanou za účelem zdravého trávení (dobrého zažívání). Povzbuzuje a osvěžuje organismus. Je vyhledáván také partnery, kteží chtějí prožívat svůj intimní život co nejintenzivněji.
Ve vysokém množství vyvolává středně silné halucinace.

Zevní použití

  • používá se k obkladům na špatně hojící se rány
  • jako přísada do koupelí posilujících nervovou soustavu
  • puškvorcová silice se využívá k aromatizování ústních vod, zubní past, žvýkaček apod. Přidává se i do lihovin např. do žaludečníh likéru."

Souvisí s:  cévy, trávicí ústrojí - žaludek, střeva, CNS, pohlavní orgány, vylučovací ústrojí

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Kousky puškvorce se žvýkají nebo se podávají rozemleté na prášek v dávkování 2,5 - 9 g.
  • Také lze připravit nálev, kdy se 2 čajové lžičky kořene zalijí 250 ml vroucí vody a nechají 15 minut luhovat - nápoj se upíjí po doušcích.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

Balení 50g