Afrodisiaka, adaptogeny

Rakytník řešetlákový - plod


Balení: 50 g
47 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Rakytník řešetlákový - plod - doplněk stravy
Hippophaë rhamnoides

Rakytník řešetlákový je trnitý keř nebo malý strom dorůstající výšky 2-10 m. Keř se vyskytuje v Evropě a v Asii, roste na velmi rozdílných stanovištích - v horských údolích, na mořském pobřeží, na polních mezích. Rakytník je mrazuvzdorný a dobře snáší úpal, vítr i městské klima, proto se často vysazuje v parcích.

Plody rakytníku se v čínské, řecké, ruské a indické tradiční medicíně používají již od pradávna, neboť obsahují jedinečný kojtejl látek, které zaručují mimořádné účinky na lidský organismus.

Obsahové látky: 
Bobulky obsahují vysoké množství vitaminu C - až 1%. Říká se, že 1 kg plodů pokryje půlroční spotřebu tohoto důležitého vitaminu. Dále obsahují významné množství provitaminu A (srovnatelné s mrkví), vitamin E, D, F, K, vitaminy skupiny B, flavonoidy (antioxidanty), organické kyseliny (Omega 3, Omega 6) , minerály (vápník, hořčík, železo). V rakytníku se rozvěž nachází alkaloid hippophein.

Souvisí s:  centrální nervový systém, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí, játra, dýchací ústrojí, svaly, klouby, rozmnožovací soustava, kůže, oči

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Ze sušených plodů se vaří čaj - 2 pol. lžíce bobulek se vaří 5 min., poté se odvar přecedí, lze dochutit medem.
  • Plody se také mohou rozemlít a podávat 2x denně kávovou lžičku (lze přidat do jídla...).
  • Lze připravit i domácí rakytníkový olej naložením do kvalitního olivového nebo slunečnicového oleje. Je třeba dbát na to, aby plody byly v oleji zcela ponořené, denně je nutné směs protřepat a luhovat na teplém místě. Po třech až čtyřech týdnech se výluh přecedí a olej se skladuje v temnu a chladnu. Užívá se podle tradičního receptu 3x denně jedna lžička.
Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g