Afrodisiaka, adaptogeny

Rehmanie lepkavá - kořen


Balení: 50 g
70 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Rehmanie lepkavá - kořen - doplněk stravy
Rehmannia glutinosa
Di huang

Rehmanie lepkavá - Rehmannia glutinosa - je až 30 centimetrů vysoká trvalka se žlutými či purpurovými květy z čeledi Gesneriaceae. Pochází z Číny z provincie Hean a ze středního Mongolska. Nyní se pěstuje ve střední Asii. V našem mírně klimatickém pásmu dobře roste a také je schopna při mírných zimách přezimovat.

Kořen rehmanie lepkavé je důležitá součást mnoha receptur tradiční čínské a ajurvédské medicíny. Častá je kombinace například s ženšenem nebo skořicí. Je znám i recept v kombinaci s kozincem blanitým. Obsahuje glykosidy, a to catalpol a především rehmaniosidy, ale také látky steroidního charakteru jako beta-sitosterol, kampesterol  a stigmasterol, dále arginin aj.

Souvisí s:  centrální nervový systém, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí, játra, slinivka, rozmnožovací soustava, hormonální činnost, ústrojí vylučovací - močové cesty, plíce, pohybový aparát - kosti, svaly, vlasy

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Rehmannia je považována za poměrně bezpečnou drogu, přesto by neměla být užívána příjemci transplantátů, diabetiky, dětmi a těhotnými ženami.

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • 5-10 gramů kořene se povaří v 1/2 l vody cca 10 minut, vzniklý odvar se pak podává ve dvou dávkách na lačno.
  • Nebo se 60 - 70 g kořene naloží do 1 litru 40% alkoholu, po 2 - 3 měsících se extrakt přefiltruje a užívá se polévková lžíce 2krát denně na lačno.

Rehmannia je považována za poměrně bezpečnou drogu, přesto by neměla být užívána příjemci transplantátů, diabetiky, dětmi a těhotnými ženami.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

Balení 50 g