Čaje a nečaje

Rooibos červený


Balení: 100 g
69 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Rooibos červený - nečaj, doplněk stravy
Aspalathus linearis
Čajovník Kapský, rooibos

Rooibos je vytrvalá rostlina z Jižní Afriky, pověstná povzbuzujícími účinky a skvělou chutí. Červený rooibos je fermentovaný, má jemně nasládlou chuť a lehce medovo-karamelovou vůni.
Čaj rooibos obsahuje řadu důležitých stopových prvků jako jsou železo, mangan, vápník, zinek, draslík, měď, hořčík, fluor a sodík, proto se doporučuje nejen k běžné konzumaci. Rooibos obsahuje i antioxidanty a významný je i pinitol.

Jeho velkou předností je, že neobsahuje kofein, takže nezpůsobuje předráždění a nespavost a výborně jej snášejí úplně všichni – včetně starších osob a malých dětí a je také vhodný pro těhotné ženy.

Lze jej užívat nejen vnitřně, ale i zevně – potíráme-li jím pokožku, zmírňuje její podráždění a svědění a podporuje léčbu ekzémů, opruzenin a akné.

Souvisí s:  trávicí ústrojí, žaludek, slinivka, dýchací ústrojí, krev

Více informací hledejte zde......

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční příprava dle lidové medicíny:
3 čajové lžičky zalít 1/2 l vroucí vody a nechat luhovat 4-5 minut. Rooibos lze pít jak horký, tak i vychlazený s ledem. Výborně chutná s ovocnou či citrónovou šťávou nebo dalšími bylinkami jako je například citronová tráva nebo květ jasmínu.

Skladujte v suchu, temnu a mimo dosah dětí.

_____________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 100 g