Afrodisiaka, adaptogeny

Rozchodnice růžová


Balení: 50 g
180 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Rozchodnice růžová - doplněk stravy - drcený kořen
Rhodiola rosea
Zlatý kořen, Rodiola, Rhodiola, Mistrův kořen, Růžový kořen

Rozchodnice růžová neboli Rhodiola rosea patří do čeledi Crassulacea, roste ve vyšších polohách na Dálném východě (jejím domovem je východní Sibiř), ale také v horách západní, jižní i střední Evropy. U nás a na Slovensku patří mezi chráněné rostliny. Vůně jejích žlutých květů je podobná růžovému oleji, a proto dostala přívlastek „rosea“.  Na Sibiři se říká: “ kdo pije čaj z rozchodnice růžové, ten se dožije více než 100 let.“ Rozchodnice růžová je uctívána nejenom v Rusku, ale i v Číně a ve Střední Asii.

Rozchodnice je srovnávána se ženšenem, v některých případech je její účinek na CNS i vyšší. Je oblíbena u studentů, manažerů, duševně pracujících pro souvislost s pamětí, výkonností mozku, ale i pro pomoc při stresu.

Obsahové látky:
Kořen rozchodnice obsahuje široké spektrum minerálních látek, z nichž je významný obsah manganu, mědi, zinku, selenu a dalších. Hlavními účinnými látkami jsou však flavoidy, např. rhodionin, tricin, heteroglykosidy a také steroidy.

Souvisí s:  centrální nervový systém, mozek, paměť, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí - žaludek, slinivka, žlázy s vnitřní sekrecí, štítná žláza, pohybový aparát - svaly, rozmnožovací soustava, hormonální činnost

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Nejvhodnější je alkoholový extrakt, který se připraví naložením kořene do 40% alkoholu na 2-4 týdny, užívá se půl až 1 čajová lžička 2-3krát denně.
  • Další možností je odvar, který se připraví tak, že se jedna čajová lžička kořene vaří 7-10 minut v 1 litru vody a potom se odvar ještě luhuje 40 minut. Pijí se 2-3 sklenice s medem nebo cukrem denně.

Místo původu: Sibiř

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g