Semena a rostliny

Růže z Jericha - 1ks


Balení: 1 bal (1ks)
80 Kč 70 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
-13%

Selaginella lepidophylla
Ruce panny Marie, choulivka jerišská

Růže z Jericha je známá též pod názvem květina vzkříšení nebo ruce Panny Marie. Tato podivuhodná rostlina pocházející z pouští Egypta, Arabie, Syrie a Mexika putuje jako vyschlé klubíčko po poušti až do doby, kdy nalezne vlhké místo, kde může zapustit kořeny a rozvinout se, načerpat sílu a pustit semínka. Když místo vyschne, růže se opět stočí do klubíčka a cestuje dále.
V hrobkách faraonů byly nalezeny růže staré 4000 let, které byly životaschopné. Prodává se též na mexických trzích jako diuretikum. V rituálech woodoo je užívána též k získání lásky, štěstí a peněz. Pohlcuje negativní energie.
V Jižní Americe a Mexiku se růže z Jericha stala ozdobou vánočního stolu, synonymem Vánoc a sváteční pohody.

Růže je zabalena v zipovém sáčku a opatřena podrobným návodem na obalu, jak s rostlinou zacházet, aby přinášela radost dlouhá léta.

Návod:
K oživení tohoto jedinečného přírodního představení ponořte na několik hodin růži do vody na míse nebo talíři. Zanedlouho se probudí k životu. Asi po jednom dni se růže otevře a vytvoří kořeněné klima příjemné k dýchání. Vodu je nutné slít a denně dávat na talířek takové množství, aby rostlina byla ve vodě pouze po kořínky. Po 4-9 dnech nechte růži opět dokonale vysušit a uschovejte pro další rozvinutí. Tento postup můžete kdykoliv opakovat.

Balení obsahuje 1 ks růže z Jericha.

Balení 1 bal (1ks)