Semena a rostliny

Šalvěj bílá - semena


Balení: 0,5 g (cca. 250 ks semen)

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Nejprodávanější

Šalvěj bílá - semena - OSIVO
Salvia apiana
Indiánská šalvěj, bílá šalvěj

Šalvěj bílá je keřovitá trvalka až 1 m vysoká se zelenostříbrnými lístky.

Salvia apiana je nejaromatičtější zástupce rodu Salvia.
V životě severoamerických indiánů je naprosto nenahraditelnou rostlinou, kterou používají  při rituálu potní sauny, k vykuřování obydlí, i při zahánění zlých duchů a nemocí.
Dým bílé šalvěje je očistný a desinfekční, dokonce odpuzuje hmyz, dokáže očistit prostor i tělo od negativních a cizích energií.
Vůně  je osvěžující, výrazná  a podle indiánů  má čistě pozitivní energii. Větvičky šalvěje se tradičně pálí položené na mušli.
V lidovém léčitelství se šalvěj používala při léčbě odřenin, zánětů kůže, bolestí v krku a vysokých horeček."

Legenda vypráví, že bílá šalvěj, získala svou stříbřitou barvu tehdy, když chudá dívka chtěla obětovat Bílé bizonici, ale něměla nic jiného, než plevel z okraje cesty. Díky čisté a silné víře této dívky, se hnědé byliny na oltáři zbarvily překrásnou stříbřitou barvou.

Pěstování:
Semena lze vysévat po celý rok, ale nejvyšší klíčivost je na jaře nebo v létě. Výsev se provádí nejlépe do sterilního substrátu, semena lehce zatlačit do substrátu a půdu udržovat vlhkou, ale ne mokrou. Semena klíčí při teplotě nad 20°C 14-20 dní. Sazeničky velké 2-3 cm je třeba přesadit do chudší půdy. Rostlina vyžaduje jen velmi mírnou zálivku a plné slunce, není mrazuvzdorná, je třeba ji zimovat doma.

Balení obsahuje 0,5 g (cca 250 ks) semen.

Osivo - určeno výhradně pro pěstební účely. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí. 

Balení 0,5 g (cca. 250 ks semen)