Relaxanty

Šalvěj muškátová


Balení: 50 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Šalvěj muškátová - nať - doplněk stravy
Salvia sclarea
Šalvia muškátová

Šalvěj muškátová je bylina z čeledi Lamiaceae, původem ze Středozemí, střední Asie a Afghanistánu. Vzhledem k vysokému obsahu aromatických látek se užívá zejména ve voňavkářském průmyslu, kde se z ní vyrábí kosmetika a aromaoleje. Užívá se ale i v potravinářském průmyslu k aromatizaci některých výrobků (např. k aromatizaci umělých muškátových vín či likérů). Bývá užívána také k aromatizaci tabáku.

V lidovém léčitelství se připravuje ve formě čajového nálevu podobně jako šalvěj lékařská. Můžeme ji doporučit jako antioxidant. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. Přispívá k (před) menstruačnímu a menopauzálnímu komfortu. Další informace naleznete v herbářích, encyklopediích či lékopisech.

Jistě po šalvěji muškátové sáhnete kdykoliv si potřebujete odpočinout, chcete-li prostě jen důkladně relaxovat či jste dokonce po těžké fyzické práce zcela vyčerpáni, až nemůžete ani spát .......Takovou únavu známe někdy všichni.

Souvisí s:  centrální nervový systém, trávicí ústrojí, krk, dutina ústní - dásně

Prodáváme i pěstební semínka šalvěje muškátové.

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

 

Balení 50 g