Stimulanty

Schizandra čínská - výběrová kvalita


Balení: 50 g
70 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Schizandra čínská - výběrová kvalita - plod - doplněk stravy
Schisandra chinensis
Klanopraška čínská, schisandra, schizandra

Schizandra chinensis (klanopraška čínská) z čeledi Schizandraceae (klanopraškovité) pochází z Asie. Je to opadavá liána, která v listnatých lesích šplhá do koruny stromů. Je známa po mnoha staletí hlavně v Číně pro své vlastnosti podobné ženšenu. V nepříznivých podmínkách zůstává keřovitá. Kvete bledě až jasně růžovými květy, plodem jsou červené bobule. 

V čínské tradiční medicíně je známa již dávno, objevuje se v lékopisu Li Shizhena, který byl vydán v roce 1596. Dostalo se jí pojmenování  wuweizi - "plody pěti chutí".

Plod schizandry obsahuje široké spektrum organických kyselin, cukry, vitamín C a glykosidické látky flavonoidního typu.  Semena obsahují schizandrin C a wuweizin C. Významný je obsah minerálů (draslík, vápník, hořčík, železo..) a mikroelementů. Díky účinným látkám se řadí v čínské medicíně mezi nejvýznamnější byliny.

Velice oblíbena je u studentů a duševně pracujících, ale i u těžce fyzicky pracujících. Řidiči ji uvítají především při noční jízdě, kdy je důležitá ostrost zraku. Snižuje potřebu jíst.

Schizandra plod udržuje duševní pohodu a  může chránit buňky a tkáně před oxidačním poškozením.

Souvisí s:  centrální nervový systém, kardiovaskulární systém - cévy, srdce, dýchací ústrojí, rozmnožovací orgány, oči, játra

Více informací hledejte zde....., popř. ..........více i zde

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Naše klanopraška je výběrové kvality, proto je cena o trochu vyšší než nabízí některé jiné obchody. Na českém trhu se většinou objevuje nekvalitní drobnoplodá varianta z čínských velkoplantáží. Bíle ojíněné plody nejsou závadné, jedná se o cukr.

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Podávají se rozemletá semena v množství 2x denně 300 mg. Nejjednodušší je semena rozkousat a spolknout. Stávající legislativou EU je povoleno doporučit množství 600 mg denně tj. cca.7 bobulek , což je v rozporu (příliš málo) s tradičním užitím a zkušenostmi bylinkářů a léčitelů.
  • 600 mg schizandry lze také zalít 0,5 l horké vody a nechá se luhovat (není třeba scedit). Nálev se popíjí během dne. Další způsoby přípravy naleznete v odborné literatuře.

Schizandra je nevhodná při epilepsii, při zvýšené nervové vzrušivosti, při nespavosti, při poruchách srdeční činnosti a při zvýšeném arteriálním tlaku !!!

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50 g