Afrodisiaka, adaptogeny

Sibiřský ženšen - eleuterokok - kořen


Balení: 100 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Sibiřský ženšen - eleuterokok -  kořen - doplněk stravy
Eleutherococcus senticosus
Sibiřský ženšen, Eleuterokok ostnitý, Siberian ginseng

Eleuterokok ostnitý se používá v Číně již více než 5 000 let, znali ho i arabští lékaři 9. století.

Je to jeden z nejlepších darů přírody pro kardiovaskulární systém. To oceňují např. atleti, kteří tuto rostlinu přímo milují. Stejně tak jako páry, které chtějí prožít krásné chvíle :-) či ti z nás, kteří chceme dosáhnout lepší harmonie s prostředím. Může pomoci i v případech po ozařování. Zevně se užívá na ekzémy a psoriázu. 

Souvisí s:  centrální nervový systém, krevní oběh, cévy, srdce, trávicí ústrojí, slinivka

Více informací hledejte zde..... , popř.  .........zde.
Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Obsahové látky:
Kořen obsahuje hlavně eleutherosidy, polysacharidy škrobového typu a pektiny. Dále jsou zastoupeny silice, pryskyřice, flavonoidy, saponiny, hořčiny a velké množství minerálních látek, zvláště draslíku, fosforu, vápníku, ale i železa, selenu, hořčíku, manganu a zinku."

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Nejčastější způsob přípravy je výroba tinktury naložením do alkoholu. Tinktura se užívá po lžičkách dle potřeby. V tradičním čínském receptu se 100 g hrubě rozemletého kořene sibiřského žen-šenu přidá do 1 litru 70% alkoholu. Po dobu 2-4 měsíců se nechá uležet a poté zcedí, čímž nám vznikne hodnotná tinktura.
  • Jinou formou aplikace je odvar získaný pětiminutovým varem jedné lžíce sušených kořenů v 0,5 l vody. Doporučuje se 15-30 ml tohoto odvaru 3krát denně před jídlem.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 100 g