Relaxanty

Šišák bajkalský - kořen


Balení: 50 g

Zboží není momentálně v nabídce Přípravili jsme pro vás podobné produkty, které by se Vám mohly líbit.

Doporučujeme

Šišák bajkalský - kořen - doplněk stravy
Scutellaria baicalensis

Šišák bajkalský je nízká trvalka z lesostepních oblastí Zabajkalí a Dálného východu. První zmínka o používání šišáku ve fytoterapii je v Shen Nongově kánonu léčivých rostlin, který je datován již 25-220 let po Kristu. Šišák je v přírodní medicíně používaný již více než 2000 let. Použití kořene šišáku bajkalského v tradiční medicíně je velice široké.

Obsahuje steroidní saponiny a organické kyseliny. Přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Chrání před oxidativním stresem. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální psychické činnosti. O dalších účincích není možné vzhledem k legislativě EU podat informace.

Jste unaveni z každodenních starostí a stresu - více než je běžné? Už máte i problémy se spánkem? 

Souvisí s:  centrální nervový systém, kardiovaskulární systém - cévy, hlava, uši, dýchací systém, močové cesty, játra, ledviny, pohybový aparát - klouby, ženské pohlavní orgány, kůže

Více informací hledejte zde....., popř. ............více i zde. 

Doporučujeme další zdroje informací .................zde.

Tradiční příprava dle lidové medicíny:

  • Denní dávka kořene pro přípravu odvaru je 6-15 g.
  • Namletý kořen se užívá v množství 3-8 g denně.
  • Lze také připravit tinkturu, kdy se 60 - 80 g kořene naloží na 1-2 měsíce do 1 litru 40% alkoholu. Užívá se 1 polévková lžíce 4krát denně po dobu 6 týdnů.
  • Vnější použití: při vyrážkách a popáleninách.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

 

Balení 50 g