Afrodisiaka, adaptogeny

Škornice šípovitá


Balení: 50 g
130 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Škornice šípovitá – drcená bylina - doplněk stravy
Epimedium sagittatum
Yin Yang Hou , bylina prostopášného kozla

Škornice šípovitá je stálozelená rostlina z čeledi dřišťálovitých  původem z Asie a oblasti Středomoří, rostoucí ve vyšších nadmořských výškách. Má své čestné místo v tradiční čínské medicíně již více než 2000 let pro svůj silný potenciál zejména v oblasti pohlavních orgánů a nervového systému.

Má vliv na dobrý stav cévního systému zejména v oblasti mozku. Je srovnávána s ginkgo bilobou. Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Souvisí s: mozek, cévní systém, pohlavní orgány, játra, ledviny, klouby.

Škornice šípovitá - Epimedium -  se užívá jako doplněk stravy  v podobě drceného sušeného listu k přípravě nápoje. Užívá se i ve směsích s jinými bylinkami.

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • Nejčastěji se užívá odvar připravený z 6-12 g drogy – rozdělený do dvou dávek – vždy na lačno, tj. nejlépe 2 hod. po jídle či 30 minut před jídlem.
  • Jinou možností je aplikace prášku v množství 3-9 gramů denně, rozdělených do 2 až 3 dávek.
  • Vhodný je též extrakt získaný macerací 50-80 g drogy v 1litru  40% alkoholu po dobu 1-3 měsíců, poté užívat jednu polévkovou lžíci na lačno denně.

Bylina se neužívá dlouhodobě!  

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí. 

Země původu listů: Čína 

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g