Pozoruhodné byliny

Smilax lékařský - kořen


Balení: 50g
58 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Smilax lékařský - kořen - doplněk stravy
Smilax officinalis, Radix sarsaparillae
Smilax, smilax lékařský, sarsaparilla, sarsaparila, přestup révový, smilax sarsaparilla

Smilax lékařský je vytrvalá ovíjivá rostlina. Kořen smilaxu se používá především v lidovém léčitelství. Byl velmi dobře známý indiánům Jižní Ameriky pro své tonizační a afrodiziakální účinky. Je vhodný pro zvýšení odolnosti organismu, ale vyzkoušet by ho měli i ti, které trápí aknózní pokožka nebo lupenka. Pomáhá i při chorobách, které jsou způsobeny usazováním solí v organismu. Udržuje správnou činnost pohybového aparátu (zejména kloubů).
Není vhodný při nízkém tlaku, protože krevní tlak snižuje!
Pomáhá při chorobách urogenitálního systému. Podporuje normální trávení.

Souvisí s: imunitní systém, kůže, urogenitální systém, hormonální systém, rozmnožování

Obsahové látky: saponiny, fytosteroly, glykosidy, vápník, měď, železo, jód, mangan, draslík, křemík, sodík, síra, vitaminy B-komplexu, C, D, provitamin A.

Více informací hledejte zde......

Tradiční příprava dle lidové medicíny:
2-3 čajové lžičky kořene se zalijí 3/4 l vody, povaří se 3 minuty a scedí. Odvar se popíjí v průběhu dne do 17:00 hod. Čaj lze přisladit medem.Vždy po třech týdnech užívání následuje jeden týden pauza.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň
Balení 50g