Pozoruhodné byliny

Smldinec chlupatý - mletý kořen


Balení: 50 g
50 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM
Doporučujeme

Smldinec chlupatý - mletý kořen - doplněk stravy
Dioscorea villosa
Dioskorea, diaskorea, mexický jam, divoký yam, yam, wild yam

Smldinec se užívá pro široké spektrum účinků již celá staletí. Rostlina je ceněná především díky obsahu saponinu diosgeninu.

Odrazuje Vás název této rostliny? Pokud ale toužíte po kvalitnějším sexuálním životě či dokonce po potomcích, pak je smldinec to pravé. 

Či jste naopak už v přechodu a prožíváte ho s typickými nepříjemnými stavy? Máte pocit, že stárnete a hlava už nefunguje jako dřív? Pak vyzkoušejte tuto rostlinu.

Souvisí s:  centrální nervový systém, mozek, kardiovaskulární systém, rozmnožovací ústrojí, hormony, pohybový aparát - kosti, klouby

Více informací hledejte zde....., příp. ...............zde.

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:

  • mletý kořen se podává v kapslích
  • přímá konzumace prášku (mletého kořene) - spolkne  se *100 mg rozděleno do tří denních dávek a zapije tekutinou.
  • také lze připravit odvar nebo nálev ze *100 mg. Připravený nápoj se popíjí během dne. Více informací o dávkování a přípravě naleznete v odborné literatuře.

* Stávající legislativou EU je povoleno doporučit množství 100 mg denně, což je v rozporu (příliš málo) s tradičním užitím a zkušenostmi bylinkářů a léčitelů. Bližší informace hledejte v odborné literatuře.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g