Super potraviny

Spirulina - mletá - BIO


Balení: 50g
90 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Spirulina - mletá - doplněk stravy
Arthrospira platensis

100% mletá spirulina bez přídavku barviv, pojiv či jiných chemických látek, 100% přírodní produkt v BIO kvalitě. 

Spirulina je vláknitá sinice žijící v jezerech Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Jako zdroj potravy ji používali již dávní Aztékové, kteří ji sbírali z jezera Texcoco.

Spirulina je jeden z nejbohatších přírodních zdrojů živin. Obsahuje především plnohodnotnou rostlinnou bílkovinu, proto je důležitá nejen pro vegetariány, ale také pro lidi s vysokou pracovní zátěží, ve stresových obdobích života, pro sportovce, kteří potřebují navýšit množství svalové hmoty a také pro starší nebo oslabené jedince. 

Spirulina obsahuje velké množství vitamínů (beta-karoten, vitamíny skupiny B, vitamín E, kyselina pantothenová, niacin, inositol, biotin, kyselina listová), a minerálů ( fosfor, sodík, vápník, hořčík, draslík, železo, mangan, měď a selen). Díky spirulině organismus lépe funguje a je schopný dosahovat vyšších výkonů.

Díky svým obsahovým látkám pomáhá spirulina neutralizovat škodlivé volné radikály,  zlepšuje imunitní systém. Bílkoviny a aktivní enzymy obsažené ve spirulině dodají energii zesláblému tělu.

Spirulina patří mezi významné antioxidanty, posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

Souvisí s:  cévy, trávicí ústrojí, slinivka, játra, ledviny

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Tradiční užití dle lidové medicíny:
3x denně čajovou lžičku (čajová lžička =cca.2,5g) rozmíchat v malém množství vody (šťávy, džusu) a vypít. Pro maximální efekt na organismus je vhodné užívat alespoň tři týdny.

Doplněk stravy. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Nedoporučujeme překračovat uvedené denní dávkování. Skladujte v suchu a temnu, mimo dosah dětí.
_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

 

Balení 50g