Jihoamerické byliny

Stévie sladká


Balení: 50 g
55 Kč

MNOŽSTVÍ

SKLADEM

Stévie sladká - sušený list - určeno pro vnější použití
Stevia rebaudiana Bertoni
Stévie sladká, stévie cukrová, sladká tráva, medové lístky

Stévie je rostlina, která mnohé překvapí svou sladkou chutí, čehož využívali Indiáni z kmene Guarani, kteří ji začali užívat k oslazení nápojů a pokrmů, po kterých se netloustne, protože stévie sice chutná sladce, ale má nulovou kalorickou hodnotu.
Mnohem později vědci zjistili, že tato sledovaná populace z kmene Guarani téměř netrpí kazivostí zubů, takže mohli potvrdit, že stévie dokáže zničít celou řadu nebezpečných bakterií ústní mikroflóry. Po žvýkání i toho nejmenšího lístku vydrží sladká chuť v ústech velmi dlouho a člověk pak nemá touhu po jiných energeticky vydatnějších pokrmech a nemá pocit hladu. Což je opět velká výhoda pro lidi, kteří chtějí shodit nějaké to kilo.

Bylo prokázáno, že rostlina stevie sladká obsahuje steviolglykosidy, kterých je využíváno k výrobě přírodních sladidel, které jsou vhodné i pro diabetiky - ať už ve formě tablet, kapek či prášku  ...... ke koupi zde.

Odvar z rostliny stévie sladká lze ale využít i doma:   jako ústní vodu pro dobrý stav vašich zubů.

Více informací hledejte zde.....

Doporučujeme další zdroje informací .................zde. 

Použití:
Pár lístečků se dle potřeby povaří a odvar se kloktá jako ústní voda proti kazivosti zubů.

_______________________________________________________________________________

Od 14. 12. 2012 vešlo v platnost Nařízení Komise (EU) č. 432/2012 ze dne 16. května 2012, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Vzhledem k tomu uvádíme o bylinách, bylinných přípravcích a doplňcích stravy bohužel pouze texty v souladu s novou legislativou.

Původní text uvedený na této stránce tedy nemůžeme nadále zveřejňovat (v našem případě se jedná o popis účinků bylin, kdy jsme vycházeli nejen z odborné literatury, ale i ze zkušeností tradiční medicíny a přírodních národů). Pokud vám tyto údaje chybí, hledejte je prosím v internetových encyklopediích a v tištěných materiálech, případně usilujte o změnu tohoto zákona u Vašeho europoslance.

Zachovejte nám prosím i přes tyto námi nezaviněné nesnáze svoji přízeň.

Balení 50 g